Trænere

Badminton Esbjerg’s trænere er engagerede, forberedte og kompetente.

Klubbens allerbedste trænere vil som udgangspunkt være prioriterede til de bedste spillere.

For alle træningshold gælder, at der lægges vægt på en god, varieret træning tilpasset holdets (og om muligt den enkeltes) niveau. Sammen skaber holdet en “god tone” og en kammeratlig omgangsform.


 

Træneroversigt sæson 2020 / 2021

Hold

Ugedag

Tidspunkt

Sted 

Træner

Træner

Hjælpe

Telefon nummer

Miniton øvede

Mandag

16.30 – 18.00 

Ådal skolen

Cecilie Christensen

X

 

22486541

Cecilie Burkarl

 

X

 

Teknik & kampe U11/13

Mandag

16.00 – 17. 30

Badmintoncentret

Rasmus Skeem

X

 

61334556

Tobias Blicher

 

X

 

Teknik & kampe U15/17

Mandag

17.30 – 19.00

Badmintoncentret

Tobias Blicher

X

 

26995990

Rasmus Skeem

 

X

 

Talent 1, 2 & 3

Mandag  

16.00 – 18.00 

Guldagerhallen

Robert Wetherell

X

 

+44 7901525441

Anders Thomsen

X

 

23985731

Tobias Gejsing

 

X

 

Tobias Tvorup

 

X

 

Talent 4 

Mandag 

18.00 – 19.30 

Guldagerhallen

Robert Wetherell

X

 

+44 7901525441

Kristian Valther

X

 

 

Anders Thomsen

 

X

 

Talentbobler

Mandag

16.00 – 17.30

Nordvang skolen

Anne Mønster

X

 

81612554

Sophie Mølgaard

 

X

 

Miniton

Mandag

17.30 – 18.30

Nordvang skolen

Anne Mønster

X

 

81612554

Sophie Mølgaard

 

X

 

Teknik & kampe U15/17

Mandag

18.30 – 20.00

Nordvang skolen

Anne Mønster

X

 

81612554

Sophie Mølgaard

 

X

 

Miniton  

Tirsdag

17.00-18.00

Fourfeldt skolen

Søs Andrup Jessen

X

 

51511547

???

 

X

 

Talent 1, 2 & 3

Tirsdag

15.30 – 17.30

Badmintoncentret

Robert Wetherell

X

 

+44 7901525441

Emil Møller Knudsen

 

X

 

Talent 4

Tirsdag

15.30 – 17.30

Badmintoncentret

Robert Wetherell

X

 

+44 7901525441

Teknik & kampe U11/13

Tirsdag

17.30 – 19.00

Nordvang skolen

Anne Mønster

X

 

81612554

Camilla Andresen

 

X

 

Talent bobler + Talent 1

Onsdag

16.00-18.00

Badmintoncentret

Anders Thomsen

X

 

23985731

Emil Knudsen

 

X

 

Talent 4, Fysisk

Onsdag

20.00 – 21.30

Badmintoncentret

Maria Moldrup Sørensen

X

 

 

Miniton øvet

Onsdag

15.30 – 17.00

Nordvang skolen

Robert Wetherell

X

 

+44 7901525441

Jacob Toft

X

20986577

Lars Christian

X

Fysisk træner

Talent 2

Onsdag

17.00 – 19.00

Nordvang skolen

Robert Wetherell

X

 

+44 7901525441

Jacob Toft

X

20986577

Lars Christian

X

Fysisk træner

Talent 3

Onsdag

18.00 – 20.00

Nordvang skolen

Robert Wetherell

X

 

+44 7901525441

Jacob Toft

X

20986577

Lars Christian

X

Fysisk træner

Teknik & kampe U15/17

Onsdag

16.30 – 18.00

Ådal skolen

Michael Lindvig Christensen,

X

 

30666878

 

Teknik & kampe U11/13

Onsdag 

16.30 – 18.00 

Fourfeldt skolen

Magnus Rasmussen

X

 

22252947

Tobias Gejsing

 

X

Talent 3 & 4

Torsdag

15.30 – 17.30

Badmintoncentret

Robert Wetherell

X

 

+44 7901525441

???

 

X

 

Talent 4

Torsdag

17.30 – 19.30

Badmintoncentret

Robert Wetherell

X

 

+44 7901525441

Teknik & kampe U11/13

Torsdag

16.00 – 17.30

Hjerting skole

Anne Mønster

X

 

81612554

Camilla Andreasen

 

X

 

Teenagerpiger

Torsdag

17.30 – 19.00

Hjerting skole

Anne Mønster

X

 

81612554

Camilla Andreasen

 

X

 

Talent 1

Torsdag

15.30 – 17.00

Nordvang skolen

Jacob Toft

X

 

20986577

Line Schmidt

 

X

 

Miniton

Torsdag

17.00 – 18.00 

Nordvang skolen 

Jacob Toft

X

 

20986577

Line Schmidt

 

X

 

Talent 2 & 3

Torsdag

18.00 – 19.30 

Nordvang skolen 

Jacob Toft

X

 

20986577

Kristian Valther

X

 

Miniton

Søndag

10.00 – 11.00

Badmintoncentret

Emil Knudsen

X

 

21625909

Anne Knudsen

 

X

 

Miniton øvet

Søndag

11.00 – 12.30

Badmintoncentret

Emil Knudsen

X

 

21625909

Anne Knudsen

 

X

 

 

Badminton Esbjerg | Grådybet 71, 6700 Esbjerg