Kamp program for Senior Badminton Esbjerg sæson 2019 - 2020

Runde

Rundedato

Årgang

Række

Pulje

Hjemmehold

Udehold

Spillested

Tid

1

9/7/19

SEN

3. division

Pulje 1

Badminton Esbjerg

Viby J. 2

Esbjerg Badmintoncenter

13:00

1

9/7/19

SEN

Danmarksserien

Pulje 3

Badminton Esbjerg 2

Kolding BK 3

Esbjerg Badmintoncenter

13:00

1

9/7/19

SEN

Serie 1 Vest

Serie 1 Vest Pulje 6

Badminton Esbjerg 1

Aabenraa 1

Esbjerg Badmintoncenter

16:30

2

9/21/19

SEN

3. division

Pulje 1

Odense OBK 3

Badminton Esbjerg

OBK-hallen

16:30

2

9/21/19

SEN

Danmarksserien

Pulje 3

Odense OBK 4

Badminton Esbjerg 2

OBK-hallen

13:00

2

9/21/19

SEN

Serie 1 Vest

Serie 1 Vest Pulje 6

Odense BK77 2

Badminton Esbjerg 1

Hunderupskolen

13:15

2

9/21/19

SEN

Serie 2 (4 + 2)

Pulje 3

Varde 2

Varde-Esbjerg 1

Jacobi Hallen

13:00

3

10/5/19

SEN

3. division

Pulje 1

Kolding BK 2

Badminton Esbjerg

Kolding Ketsjercenter

13:00

3

10/5/19

SEN

Danmarksserien

Pulje 3

Odense BK77

Badminton Esbjerg 2

Hunderupskolen

13:15

3

10/5/19

SEN

Serie 1 Vest

Serie 1 Vest Pulje 6

Haderslev 1

Badminton Esbjerg 1

Favrdalhallen

13:00

4

10/12/19

SEN

Serie 2 (4 + 2)

Pulje 3

Varde-Esbjerg 1

Tranbjerg AIA 1

Nordvangskolen

13:00

4

10/26/19

SEN

3. division

Pulje 1

Badminton Esbjerg

Varde

Esbjerg Badmintoncenter

19:00

4

10/26/19

SEN

Danmarksserien

Pulje 3

Badminton Esbjerg 2

Viby J. 3

Esbjerg Badmintoncenter

19:00

4

10/26/19

SEN

Serie 1 Vest

Serie 1 Vest Pulje 6

Dybbøl 1

Badminton Esbjerg 1

Dybbølhallen

16:00

5

10/26/19

SEN

Serie 2 (4 + 2)

Pulje 3

Varde-Esbjerg 1

Midtjylland Fælles Veteranhold 1

Nordvangskolen

20:00

5

11/16/19

SEN

3. division

Pulje 1

Badminton Esbjerg

Horsens

Esbjerg Badmintoncenter

13:00

5

11/16/19

SEN

Danmarksserien

Pulje 3

Badminton Esbjerg 2

Grindsted BK

Esbjerg Badmintoncenter

13:00

5

11/16/19

SEN

Serie 1 Vest

Serie 1 Vest Pulje 6

Badminton Esbjerg 1

Bramdrupdam BG IF 1

Esbjerg Badmintoncenter

16:30

6

11/16/19

SEN

Serie 2 (4 + 2)

Pulje 3

Varde-Esbjerg 1

Kolding KFUM 1

Nordvangskolen

15:00

7

11/30/19

SEN

Serie 2 (4 + 2)

Pulje 3

Erritsø 1

Varde-Esbjerg 1

Erritsøhallen

11:00

6

12/7/19

SEN

3. division

Pulje 1

Slagelse

Badminton Esbjerg

Slagelse Hallen

13:00

6

12/7/19

SEN

Danmarksserien

Pulje 3

Bolbro

Badminton Esbjerg 2

Bolbro Hallen

15:00

6

12/7/19

SEN

Serie 1 Vest

Serie 1 Vest Pulje 6

Grindsted BK 1

Badminton Esbjerg 1

MAGION Hal 3  

12:30

8

12/7/19

SEN

Serie 2 (4 + 2)

Pulje 3

Ry 2

Varde-Esbjerg 1

Ry Hallerne

18:30

7

1/11/20

SEN

3. division

Pulje 1

Nr. Lyndelse

Badminton Esbjerg

Carl Nielsenhallen

16:00

7

1/11/20

SEN

Danmarksserien

Pulje 3

Svendborg

Badminton Esbjerg 2

Svendborg Badmintonhal

14:00

7

1/11/20

SEN

Serie 1 Vest

Serie 1 Vest Pulje 6

Badminton Esbjerg 1

Badminton Sønderborg Vest 1

Esbjerg Badmintoncenter

13:00

9

1/11/20

SEN

Serie 2 (4 + 2)

Pulje 3

Varde-Esbjerg 1

Varde 2

Nordvangskolen

15:00

8

1/25/20

SEN

Slutspil runde 8 og 10

DS pulje 1/3

Badminton Esbjerg 2

Ukendt modstander 2

Esbjerg Badmintoncenter

13:00

8

1/25/20

SEN

Slutspil runde 8 og 10

3. division, pulje 1/3

Badminton Esbjerg

Ukendt modstander 1

Esbjerg Badmintoncenter

13:00

11

2/8/20

SEN

Serie 2 (4 + 2)

Pulje 3

Tranbjerg AIA 1

Varde-Esbjerg 1

Grønløkkehallen

12:15

9

2/22/20

SEN

Slutspil S1 runde 9-11

Serie 1 Vest 6/8

Badminton Esbjerg 1

Ukendt modstander 5

Esbjerg Badmintoncenter

13:00

12

2/22/20

SEN

Serie 2 (4 + 2)

Pulje 3

Midtjylland Fælles Veteranhold 1

Varde-Esbjerg 1

Sydbyhallerne

10:00

10

3/7/20

SEN

Slutspil runde 8 og 10

DS pulje 1/3

Badminton Esbjerg 2

Ukendt modstander 2

Esbjerg Badmintoncenter

13:00

10

3/7/20

SEN

Slutspil runde 8 og 10

3. division, pulje 1/3

Badminton Esbjerg

Ukendt modstander 1

Esbjerg Badmintoncenter

13:00

13

3/7/20

SEN

Serie 2 (4 + 2)

Pulje 3

Kolding KFUM 1

Varde-Esbjerg 1

KFUM-Hallerne

20:00

11

3/21/20

SEN

Slutspil S1 runde 9-11

Serie 1 Vest 6/8

Badminton Esbjerg 1

Ukendt modstander 5

Esbjerg Badmintoncenter

13:00

14

3/21/20

SEN

Serie 2 (4 + 2)

Pulje 3

Varde-Esbjerg 1

Erritsø 1

Jacobi Hallen

15:00

15

4/25/20

SEN

Serie 2 (4 + 2)

Pulje 3

Varde-Esbjerg 1

Ry 2

Nordvangskolen

13:00

Badminton Esbjerg | Grådybet 71, 6700 Esbjerg